1. Osećaj knedle u grlu

    Pitanje broj: #156567

    Poštovani,

    Od pre desetak dana osećam kao da mi nešto stoji u grlu, kao da imam neku knedlu. Osećaj se javlja pri gutanju pljuvačke, nemam gušenja niti mi ta knedla ometa gutanje hrane. Jednostavno jedan veoma neprijatan osećaj. Pre dva dana sam radila krvnu slike. Svi nalazi su u redu, jedino su mi leukociti 10, 53, uz urednu leukocitnu formulu. Gvožđe 19, 3, glukoza 4, 3, holesterol, trigliceridi sve u najboljem redu. Moja doktorka kaže da ne zna šta mi je. Kaže da vidim da odem kod orl i kod gastroenterologa, pa ćemo onda videti šta dalje. Mene takva panika hvata da ne mogu da Vam opišem, baš sam se uplašila i sve više se strah pojačava. Nadam se da ću uskoro uspeti da zakažem kod gore pomenutih specijalista, a do tad Vam molim ako možete da mi kažete da li ovo može da ukazuje na neki ozbiljan organsku problem. Inače imam 38 godina, nepušač sam, porodila sam se po drugi put pre godinu i po dana i nisam kilažu vratila na normalu, tj. ima višak kilograma. Pre mesec dana sam prestala sa dojenjem, a baš tih dana sam zbog zdravstvenog stanja roditelja imala veliki stres. Molim Vas za bilo kakav savet, smernicu, bilo šta? Da li je ova vrednost blago povišenih leukocita znak za neku uzbunu?

    Odgovoreno: 24. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Po navedenim simptomima, nemate razloga za brigu. Odradićete sve moguće preglede kod specijalista i videćete da nema nikakvog organskog poremećaja u grlu. Kod Vas je prisutan fenomen "globus hystericus", ili prosto rečeno knedla u grlu. Obično se javlja posle jakih emotivnih doživljaja. Još jednom, nemate razloga za brigu, odradite preglede ali uzrok neće biti organski.