1. Mučnina i glavobolja tokom pms-a

    Pitanje broj: #154385

    Poštovani,

    Primetila sam zadnja dva meseca da kada sam u ciklusu osećam bol u predelu leve strane glave, konkretno slepoočnice i imam mučnine. Pošto sam dobila pre 2 dana i simptomi su počeli, izmerila sam pritisak bio je 130/100. Čim sam povraćala, glavobolja i mučnina je prestala. To se desilo juče. Danas opet imam iste simptome. Zanima me da li je to nešto trenutno, zbog nekog stresa ili slično? Da li treba da radim neke analize?

    Odgovoreno: 18. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Glavobolja, mučnina i ostali mnogobrojni simptomi su sastavni deo pms-a. Ono na šta bi trebalo da obratite pažnju, jeste povišene vrednosti dijastolnog (donjeg) pritiska. Savetujem da odradide jednu kompletnu laboratorijsku pretragu i redovno merenje vrednosti krvnog pritiska.