1. Masno tkivo ispod pazuha

    Pitanje broj: #157510

    Poštovani,

    Imam 28 godina. Moj problem je ispupčenje ispod desnog pazuha. Naime, taj problem imam više od 10 godina. Kada sam u to neko vreme išla kod lekara rečeno mi je da je u pitanju masno tkivo, i da nije opasno, te da mogu ukoliko mi smeta da idem hirurški da ga uklonim. Tada je to masno tkivo bilo tvrdo i nekako se pomeralo. Nije bilo bolno. Sada je stanje malo drugačije. Ta izbočina je počela pre nekih godinu, dve da me boli. Nekako se bol proširi niz ruku. Ali, ono što je karakteristično jeste da nemam uvek tu izbočinu kada pogledam. Čim nešto počnem da radim sa desnom rukom - pranje sudova, spremanje stana i sl. Ono počinje da se pumpa i da boli. Nekada i iz čistog mira iako ništa ne radim počne da me boli. Prošle godine sam radila ultrazvučni pregled mekih tkiva, i rečeno mi je da se ništa ne vidi. Ovim putem Vas molim za pomoć/savet kako da rešim svoj problem. Koje preglede trebam da uradim? Odakle da krenem, pa šta dalje? Moj doktor nije hteo da me šalje da mi snimaju ruku, ali ja sam stvarno baš baš zabrinuta.

    Odgovoreno: 29. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Za početak je najbolje da se konsultujete sa hirurgom koji će Vam predložiti najbolje dijagnostičke postupke i odluku o eventualnom uklanjanju tog tkiva. Mogući uzrok bola koji se širi niz ruku je da to tkivo vrši pritisak ne neki od nerava koji inervišu ruku niže od mesta tog tkiva.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157510

    • Pozz imam neku kvrzicu pod pazuhom tvrda i bolna na dodir da li je moguce da je u pitanju masno tkivo