1. Lečenje staphylococcus saprophyticus

    Pitanje broj: #155341

    Poštovani,

    Uradila sam urinokulturu i imam bakteriju staphylococcus saprophyticus 100 000/ml. Gljivice nisu izlovane. Da li može pojašnjenje kakva je ovo vrsta gljivice, kako se dobija, i da li za ovu količinu bakterija treba da se pije antibiotik?

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Nije u pitanju gljivica već bakterija koja je široko rasprostranjena u spoljašnjoj sredini. Ima afinitet za urinarni trakt, javlja se kod sexualno aktivnih osoba, ili kod pada imuniteta. Često prolazi bez simptoma. Ukoliko imate tegobe, najbolje je uključiti antibiotik po antibiogramu uz konzumaciju više tečnosti.