1. Kašasta i meka stolica

    Pitanje broj: #156198

    Poštovani,

    Poslednjih par dana imam problem sa stolicom koja je kašasta i meka. Ponekad imam i malo sluzi u stolici. Dala sam stolicu i utvrđena mi je candida albicanis. Problem mi je ta stolica i nervozu koju imam. Nekad imam i par puta stolicu u toku dana. Jela sam dosta slatkiša i posle toga počinju ti simptomi. Probiotik slabo deluje. Postoji li neki lek da sredim stolicu i krenem sa dijetom?

    Odgovoreno: 03. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Prisustvo manjeg broja kolonija candide albikans je normalna u crevima i one se nalaze u ravnoteži sa noramalnom crevnom florom. Ukoliko dođe do poremećaja te ravnoteže, dobre bakterije se uništavaju i nastaje obolljenje crevna kandidijaza. Stanja koja tome doprinose jesu prekomerna upotreba slatkiša i drugih prostih šećera, prrekomerna upotreba alkohola, stresna stanja kao i svaki pad imuniteta. Izabcite slatkiše iz upotrebe, koristite probiotik i stanje će se popraviti.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #156198

    • Dobro veče poštovani. Imam redovne stolice, svako jutro odlazim u toalet, al non stop mi je mekana stolica, nekad kao kesa bude, a onda ako taj dan odem opet u wc bude mekana al u komadima, ne pamtim kad sam imala tvrdju stolicu. Imam epigastričnu kilu i kad god pojedem nešto osećam nadutos tu kod zeluca i te kile. Prošle godine sam išla da snimim tu kilu i sve je bilo ok. Al ne znam dal zbog te kile ja imam osecaj nadutosti u zelucu i mekanu stolicu?