1. Fibroma moluscum

    Pitanje broj: #53191

    Poštovani,

    Imam fibroma moluscum. Da li možete da mi objasnite šta je to?

    Odgovoreno: 18. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Dermatofibromi, ili površini histiocitomi predstavljaju najčešće kožne izrasline, najčešće ne daju nikakve kliničke manifestacije i predstavljaju samo estetski nedostatak kod pacijenta. Dermatofibromi, ili meki fibromi najčešće su veličine od pola do jednog centimetra, ali mogu biti manji, ili veći.
      Uklanjanje, odnosno skidanje dermatofibroma može se vršiti radio-hirurškom metodom, elektro-resekcijom, ili hirurškim uklanjanjem. Uklanjanje mekih fibroma vrši se pod uslovima lokalne anestezije.