1. Bol u predelu trbuha

    Pitanje broj: #53128

    Poštovani,

    Imam 22 godine i student sam. Pošto je sada vreme ispitnih rokova i mnogo se manje krećem počelo je pre neko vreme da me nešto bolucka u desnem predelu trbuha. Da preciziram to je pojas desno od pupka nekih 5 cm pa ide iznad kuka i malo pozadi. Nije jak bol uopšte kao mali grčevi i bockanje i ne smeta mi ništa fizički, ali malo se brinem šta bi moglo da bude. Da pomenem samo jednom sam sedeo naslonjen na tu stranu i kao da sam ušionuo taj mišić. Ja sumnjam na to što mnogo sedim da mi se nesto ukočilo, a i nervozu. Inače osećam se sasvim ok osim toga, pa ako možete da mi odgovorite šta bi moglo da bude.

    Odgovoreno: 18. 05. 2018.
    • Poštovani,

      Da bi se otklonila svaka sumnja na organsko poreklo vaših simptoma, možete odraditi osnovne laboratorijske analize krvi i urina koje bi pokazale znake potencijalnog upalnog procesa. Ukoliko su simptomi mišićnog porekla i dugog sedenja, postepeno ce proći.