1. Bol ispod rebarnog luka

    Pitanje broj: #155897

    Poštovani,

    Pre par dana u gradskom prevozu prilikom naglog kočenja, da ne bih pala, svom težinom sam se levom stranom stomaka oslonila na podlakticu. Nakon jednog dana krenuli su povremeni bolovi u predelu ispod rebarnog luka. Uglavnom pri pokretima i periodično probadanje. Zbog posla nisam uspela da se obratim lekaru. Stanje nije bilo nešto alarmantno. Jedino me zabrinjava što već četvrti dan boli, u stanju mirovanja ne, ali pri nekom fizičkom naporu kreće tup bol.

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Iz navedenog se verovatno radi o mišićnom bolu usled jačeg pritiska što ne bi trebalo da Vas brine. Ukoliko i posle nekoliko dana bol bude prisutna, savetujem Vam da uradize ultrazvuk abdomena kako bi se svaka sumnja na neku eventualnu povredu otklonila.