1. Bol i otok sa jedne strane stomaka

    Pitanje broj: #149253

    Poštovani,

    Prije tačno 7 dana na poslu sam spustao na poda sa visine oko 1m malo teže grede i odjednom me jako zaboljelo po dnu rebara na desnoj strani leđe. Pokušao sam dalje da radim, ali mi je bilo sve gore čak sam i veliku malaksalost osjetio, te sam otišao kući. Ležao sam 1 sat, a potom se istuširao i otišao doktoru. Odprilike 2 sata posle povrede, osjetio sam da mi taj bol prelazi na stomak na istoj strani-nalaz urina nije pokazao problem na bubregu, a pritisak je bio 193/94. Dijagnoza nije bila baš jasna, da li su krsta ili istegnuće nekog mišića, pa mi je doktor propisao tablete za opuštanje mišića, te neku kremu sa istom namjerom. Nakon 2 dana primijetio sam i oteklinu na desnoj strani stomaka neposredno ispod rebara. Bol se s vremenom malo smanjio ali oteklina nije. Čak imam utisak da je i malo veća. Cijelo to vrijeme sa nastavio s radom, jer me najviše boli kad sjedim. Dok radim ili trčim (što sam takođe pokušao) bol je znatno slabiji. I evo već osmi dan je oteklina ista, bol takođe i naprijed i pozadi naročito dok sjedim ili zaspim na toj desnoj strani.

    Odgovoreno: 18. 05. 2018.

Komentari na pitanje: #149253

    • Jel vam prosao otok? Jeste li dobili neku dijagnozu i terapiju? Moj tata ima sličan problem.

    • Par dana me je bolela kičma odnosno donji deo leđa sa obe strane sada me boli stomak sa desne donje strane.Inače imam pesak u bubrezima .Bol nije konstantan više nekakvo pulsiranje?