1. Bol i krv na kraju mokrenja

    Pitanje broj: #132092

    Poštovani,

    U poslednje vreme kad završim mokrenje mnogo me boli i ide mi malo krv. Dobila sam analize urina, a analize urinokulture čekam u ponedeljak. Evo Vam slika urina, molim Vas napišite Vaše mišljenje i tumačenje jer tu nešto nije u redu.

    Odgovoreno: 14. 06. 2018.
    • Poštovana,

      Iz priloženog se vidi da u sedimentu urina ima dosta leukocita i masa bakterija što ukazuje da postoji neka infekcija mokraćnog trakta. Pojava krvi u mokraći može ukazati i na prisustvo kamenaca u mokraćnim kanalima. Sačekajte nalaze urinokulture pa po antibiogramu uzmite antibiotik uz povećanu količinu tečnosti.