1. Alergija na polen mačku i travu

    Pitanje broj: #54895

    Poštovani,

    Imam 34 godine. Zadnje 2 godine imam problema sa alergijom na polen, mačku, travu. Koji lek mi preporučujete?

    Odgovoreno: 23. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Kod blažih simptoma alergijske reakcije možete uzeti neki od preparata antihistaminika za sistemsku primenu u vidu tableta (ne bih da reklamiram bilo kog proizvodjača) a kod izraženijih simptoma npr. Gušenja i otežanog disanja, pada krvnog pritiska, savetuje se primena antihistaminika muskularno ili venski u vidu injekcija.