1. Lipidni status zbog hipotireoze

    Pitanje broj: #133649

    Postovani,
    imam 33godine. Radila sam lipidni status zbog hipotireoze. Holesterol 5.20, hdl 1.48 ldl 2.87 trigliceridi 1.84. Da li su rezultati u redu, posto za trigl. pise kao da je normalno do 1.7. i holesterol na granici?!
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 22. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Vrednosti triglicerida su vam blago povećani, dok su vrednosti holesterola granični. Potrebno je da malo promenite način ishrane. Više jedite ribu i hranu bogatu omega masnim kiselinama, sirovo i kuvano povrće, ražani hleb, a izbegavajte hled od belog brašna, kobasice, salame, punomasni sir i mleko, sladoled torte kolače. Preporuka je da se uvede umerena fizička aktivnost. Za tri meseca ponoviti rezultate.