Poštovani, sve je počelo pre oko nedelju dana. Naime, od tada imam neki čudan osećaj u predelu desnog grudnog koša. To se javi s vremena na vreme, nije konstantan bol, nije veliki bol. Više je kao neko žiganje s vremena na vreme koje ne boli, ali je neugodno i ume da plaši. Imam 25 godina i mada mi se u poslednjih nedelju dana svašta izdešavalo. Prošlog petka sam imao problema sa grlom, grlo je prošlo u roku od dan/dva, ništa strašno. . . Nakon toga mi se preko celog tela pojavilo neko crvenilo, više kao fleke ili kao one sitne boginje. . . To je bilo preko stomaka, mali deo grudi, i deo oko prepona, butina. . . I to je bilo samo tog jednog dana i prošlo. A onda kada je sve to prošlo, došlo je na red ovo čudno žiganje u desnom grudnom košu. Ne boli me na dodir, ne boli me kada jako uzdahnem udahnem, ne boli me kada se naprežem i dižem nešto teško. Pokušavao sam mnogo toga da vidim da li će žignuti pri nekim vežbama, pokretima ali ništa. . . Nemam temperaturu. Ne kašljem. Ne javlja se kod napora, nikada nije jače samo tako blago, neugodno. Nije se javljalo ranije. Spavam lepo, ne javlja se nakon spavanja i u toku spavanja. . . Nisam bolovao ni od jedne veće i krupnije bolesti, nikada nisam imao upalu pluća, astmu, nikada nikakve jače i kolko tolko ozbiljnije bolesti. Ne pijem nikada lekove. Jedino što imam glavobolje s vremena na vreme koje traju 1 dan i prodju (mora obavezno proći jedan dan) ali to mislim da je migrena. . . Ne pijem lekove nikada, čak i kada imam glavobolju istrpim, odspavam i ne popijem lek, jer ne volim da se kljukam time. Sebe smatram izuzetno izdržljivom osobom, retko sam bolestan, i kada jesam to je par dana i preguram. Nepušač sam. Popijem ponekad neko pivo i to je to, ne pijem ni alkohol baš preterano, retki su to slučajevi. Izvinjavam se ako sam bio malo poduži ali želeo sam da napomenem sve kako bih i vama pomogao da možda iz iskustva mi kažete mišljenje. Možda nema razloga za brigu, ali svakako vaše mišljenje će značiti dosta. Takođe ako možete, recite mi kome bih se trebao javiti u vezi ovoga? Neurolog ili nekome drugom, pošto se ne razumem a zaista do sada nikakvih potreba nisam imao da idem po lekarima. Pozdrav.

    Odgovoreno: 09. 09. 2013.

Komentari na pitanje: #120139

    • Dr Mihailo Balić 26. 09. 2013.

      Ne nužno. Po ovom najnovijem opisu, mislim da je u pitanju nerv.

    • Zar ne bi trebao da osećam bol kada radim nešto, ako je upala mišića? Nekada mi se čini kao da je ta bol u grudima šetajuća i grlo grebka s vremena na vreme. Otići ću svakako kod lekara ovih dana čim uhvatim nekako slobodno s posla, pošto me baš plaši ovo.