Postovani, imam problem sa povisenim pritiskom, gornji je 120-130 a donji 91-96, cesto ga merim i on oscilira, ne pijem i ne pusim, samo jako jako sam nervozan. Inace pre godinu dana sam radio ultrazvuk srca i sve je bilo u redu, radio sam holter srcanog ritma 24h i registrovana je aritmija ekstrasistola a kardiolog mi je rekao da je to benigna aritmija i pio sam po savetu 1/4 nebileta, povremeno imam osecaj palpitacija preskakanja srca ali to dodje i ode samo od sebe bez obzira da li popijem lek ili ne, radio sam i test opterecenja na pokretnoj traci i kod maksimalnog napora ekstrasistole su nestale tj test je bio u redu, nakon toga kardiolog mi je ukinuo lek nebilet i rekao sto vise aktivnosti, joga i od tada je proslo 4 meseca ja sam pojacao fizicke aktivnosti svaki dan oko pola sata sat setnje ali taj donji pritisak me zabrinjava, mozda je to zbog nervoze ili ne znam vec, sta biste mi savetovali, srdacan pozdrav, darko

    Odgovoreno: 05. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Pokušajte sa valerijana kapima ili persen kapsulama, pošto je dokazano da lekovi koji smiruju, ujedno i, , olabave" krvne sudove što omogućava bolji protok krvi i sledstveno sniženje pritiska. Takođe će vam pomoći i oko nervoze. Oba preparata su na biljnoj bazi, bez nuspojava i stvaranja zavisnosti. Možete da ih prekinete kada god hoćete.