Postovani, molim vas za savet i pomoc. Vec vise od nedelju dana imam osecaj neopisive vreline u glavi, kao da mi je unutar glace sto stepeni i da kljuca, osecam i veliku malaksalost i blagu mucninu. Dakle, osecam se kao da imam izuzetno visoku temperaturu, a nemam je zapravo. Kada se malo povuce vrelina glave, povuce se i malaksalost. Dakle, temperatura tela je sve vreme normalna, uradila sam laboratoriju po savetu dr i sve je u najbojjem redu. Inace, imam uobicajeno nizak pritisak, 90 sa 60, i izuzetno tesko podnosim vrucinu. Zanima me da li ta vrelina u glavi i oko ociju koju osecam skoro 8 dana i malaksalost, mogu da budu posledica vremenskih uslova, visokih temperatura i klima uredjaja i sl. Doktor nije imao neko posebno misljenje o tome, osim saveta da odmaram, posto sam stalno pod velikim naporima, putujem na posao iz drugog grada. Mene zabrinjava sto to prilicno dugo traje, bez velikih poboljsanja. Molim za misljenje o tome sta bi ovo moglo da bude, i za savet sta preduzeti, u smislu ponasanja i eventualnih medikamenata. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Mogu biti posledica vremenskih prilika. Bilo bi poželjno uraditi ultrazvuk vrata i štitne žlezde, kao i laboratorijske analize ft3, ft4 i tsh. Ako i navedeni pregledi i analize budu uredni, sledeći stepenik je pregled neurologa nadležnog doma zdravlja.