Postovanievo rezultati mog oca ekg dobro proteini u krvi, je na granici normale a albumini, glikoza, tumor markeri prostate su dobre onda ldh je poviseno ast je poviseno got je poviseno, lipiden status dobar kreatenin dobar urea malo samo malo poviseno. Eho abdomena je dobroosim prostata nezgolemena no so poveke kalcifirati u zid. Urinokultura uredna. On je dijabeticar glikoza je dobra, na inzulin je humalog, sada ima problem pritisak je bio 220/60 skoro mesec dana sada je dobar, imao je gangrene na prsta nogu pre kekoliko godina a sada za te probleme samo pije pentoksifilin. Ne oseca nikakve probleme, tako je rekao. Nekoliko godina ima parkins a ne pije nikakve tablete molim vas za savet, hvala pozdrav

    Odgovoreno: 07. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Regulisati izolovani sistolni visok pritisak preko nadležnog doma zdravlja i izabranog lekara, eventualno i interniste. Preći na higijenski režim i konsultovati izabranog lekara i internistu zbog povišenih ldh, ast i alt i neurologa za parkinsona.