U prethodnih nedelju dana osecam nelagodnosti i stezanje u predelu grudnog kosa. Imam osecaj nedostatka vazduha i da nema mesta u grudnom kosu, takodje imam osecaj kao da mi srce na svaka cetiri otkucaja preskoci. Nisam uzimao nikakvu terapiju, a u par navrata sam merio pritisak i idealan je 120/80 i puls mi je izmedju 65-80. Nadam se da sam dao dovoljno informacija na osnovu kojih biste mi mogli reci sta bi to moglo biti?

    Odgovoreno: 06. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Ovako kako mi opisujete, posumnjao bih na srčanu anginu (anginu pectoris) , sa povremenim preskakanjem srca. Druga mogućnost bi bila neko plućno oboljenje, a treća želudačna kila. U svakom slučaju, obratite se izabranom lekaru kako bi vas pregledao/la i uputio/la na dodatne pretrage.