Imam temperaturu vec cetvrti dan. Nikad ne ide iznad 38 stepeni. Drugi simptomi su neznatna bol u donjem delu ledja, karlica i kosti u karlici. Vise ne znam da li je bol od prelezane temperature ili me zaista boli nesto od upale. Lekar mi je prepisao amoksicilin, (bez ikakvih analiza) pijem ga dve tablete na 12 sati. Vec sam popila osam tableta sve ukupno. Imam 30 godina. Menstruacija mi je zavrsila pre 7 dana a drugi dan od nje ja sam dobila bolove kao da treba da dobijem menstruaciju. To je krenulo od jutra a prva temperatura je pocela to posle podne. Sad je vec cetvrti dan i temperatura uporno stoji, ni malo se ne smanjuje i ne podize ako je vestacki sama ne spustim. Odlucila sam da je ostavim, necu vise da je spustam tabletama. Bojim se jedino sto me nista ne boli a meni temperatura stoji. Hvala na odgovoru i izvinjavam se na velikom objasnjenju.

    Odgovoreno: 25. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Po mom mišljenju, najverovatnije da je u pitanju virus. Virusna infekcija počinje naglo, temperaturom, bolovima, slabošću mišića,. . . Obzirom da već pijete sinacilin, ispite ga do kraja (ako imate drugu kutiju, nju nemojte) . Inače, pravilno doziranje sinacilina je 3 x 500 (ovako kako vi pijete se smatra starom školom i koristi se kod upale mokraćnog sistema) . Temperaturu i ne treba obarati do 38, 5*c. Ukoliko se temperatura ne spusti za još 5 dana, vratite se kod izabranog lekara, pošto u tom slučaju morate na dodatna ispitivanja.