Postovani, visok sam 177cm i tezak 50kg. Izgledam veoma mrsavo (ruke su mi tanke i duge, rebra mi se vide) . Imam nizak krvni pritisak i u poslednje vreme mi se stalno vrti u glavi. Jednom mi se deselo da sam kada sam ustao pao u nesvest jer mi se jako zavrtelo u glavi. Mislim da bolujem od anoreksije ili bulimije. Primetio sam da su mi se na prednjim zubima poceli povlaciti desni i da imam paradontopatiju. U poslednjih 3-4 meseca poceo sam da povracam hranu nakon svakog obroka ili kada ja smatram da sam preterao. Posle 18h ne jedem i pijem samo vodu. U toku dana jedem veoma slabu hranu> npr. Integralne, ovsene zitarice, jogurt, jabuku. Primetio sam da sam poceo da brojim koliko koja hrana ima kalorija i u toku dana prosecno unesem oko 800kalorija, a ponekad i manje. Izracunao sam svoj bmi i on iznosi 16. Veoma sam psihicki i emocionalno slomljen. Smetaju mi svakakve sitnice i cesto mi se desava da odjednom pocnem da placem. Posto su roditelji primetili da sam veoma mrsav poceli su da me teraju da jedem i to me veoma pogadja jer ja negde smatram da je sa mnom sve u redu. U jednom trenutku razmisljao sam i o samoubistvu. Veoma mi je tesko. Voleo bih ako je ikako moguce da mi kazete vase strucno misljenje o svemu ovome, i ukoliko bolujem od ove bolesti kome da se obratim za pomoc. Hvala.

    Odgovoreno: 15. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Obzirom da i sami primećujete promene na vašem telu i uopšte u vašem zdravstvenom stanju, skoro sam siguran da se radi o jednom od dva poremećaja koja ste naveli. Javite se što pre budete mogli u kliniku za psihijatriju kbc, , dr dragiša mišović". Oni imaju specijalizovano osoblje koje se bavi isključivo problemima koje i vi imate. Potreban vam je uput izabranog lekara. Upali ste u jedan začaran krug, loš po vas, iz kojeg ćete jako teško uspeti da izađete bez stručne pomoći.