Postovani, u bikini zoni (na levoj strani) mi se pojavilo ispupcenje, bolno na dodir, crveni se. Doktorka je zakljucila da su mi povecane limfne zlezde zbog urastanja dlake u blizini zlezde. Popila sam turu panklava, i mazala jod svaki dan. . Otok se jeste malo smanjio i manje boli, ali je i dalje puno ispupceno. Necu biti u zemlji narednih mesec dana, pa me zanima da li da ovde posetim lekara, ako vi mislite da su potrebni jos neki antibiotici? Posto ne znam da li to prolazi samo od sebe. . . I u medjuvremenu, da li postoji nesto sto bih mogla da mazem ili pijem na bazi bilja da pomogne? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Obzirom da je sada u pitanju zapaljenski proces, u obzir dolazi mazanje kortikosteroidno-antibiotske kreme/masti, tipa didermal-a. Pre toga pokušajte sa flogocid mašću prema uputstvu proizvođača, a didermal ponesite da imate sa vama, za svaki slučaj.