Poštovani, godinama se rekreativno bavim sportom, izuzetno pazljivo se hranim i odrzavam idealnu trlesnu tezinu. Ne pijem alkohol. Imam 61 godinu, i pušim preko 40 godina u kontinuitetu u proseku oko 2 pakle dnevno. Do pre dve godine mi je krvna slika bila idealna. U poslednje dve godine uocavam neobican trend. Hdl holesterol ispod donje granice, eritrociti, gbozdje i trombociti uvek na donjoj granici, kreatinin na gornjoj granici. Da li su ove pojave zajedno znacajne, i sta bih mogao da ucinim? Pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Pogledajte sajt: www. Lekar-savetnik. Com/analiza/krvi/dobar-holesterol. Aspx
      ukazuju da vam opada zaštita organizma, sklonost ka anemiji i krvarenjima. Povišen kreatinin (nije apsolutni znak-zavisi i od ishrane) ukazuje na pogoršanje bubrežne funkcije.
      za hdl holesterol pogledajte gornji sajt, a za ostale promene savetujem pregled interniste-hematologa i nefrologa. Pre toga, otiđite kod vašeg izabranog lekara da vas i on/a pregleda i da svoje mišljenje.