Postovani, na prednjoj i sa strane noge na listu mi je izrazena vena u duzini od vise od 20 santimetara i pri vrhu mi je cvor. Povremeno imam veoma jake bolove. Nisam gojazna osoba, cak naprotiv, u dobroj sam fizickoj kondiciji?. Bojim se da nije u pitanju neki ozbiljan tromb ili zbog cega je to tako? Da li moze biti zbog nekih lekova ili hrane?. Koji redosled radnji mi preporucujete da uradim?

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovana,
      U pitanju je gotovo sigurno tzv. Superficijalni flebotrombitis (flebitis) .
      ukoliko ste iz beograda, otiđite u gradski zavod za kožne i venerične bolesti u džordža vašingtona da vas pregleda spec. Dermatovenerologije-angiolog (potrebna vam je samo zdravstvena knjižica-bez uputa) .
      ukoliko ste iz unutrašnjosti, savetujem pregled vaskularnog hirurga (sa uputom izabranog lekara) .
      dalje ćete postupati prema njihovim savetima.