Postovana, imam 32g, moja majka je imala prvi epi napad kad je bila trudna sa mnom negde u 8 mesecu trudnoce. Imala je neka ostecenja na mozgu od povreda i imala visok pritisak. Pitam se da li mogu da nasledim epilepsiju posto se to desilo dok je bila trudna sa mnom? Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Mehanizam nastanka epilepsije je u medicini, i dalje nepoznanica. Po nekim autorima, nasledni faktor ima ulogu. A, da li će se ispoljiti, zavisi od zaista mnogo faktora. Obzirom da imate 32 godine i do sada niste imali epi napad, minimalne su šanse da će do njega doći u narednom periodu.