Postovani, imam 32g, zadnje preventivno ispitivanje glukoze i lipidnog statusa sam radila 25. 12. 2012g, tada mi je bilo sve u granicama normale. Kada bi trebalo ponovo da vadim krv, s obzirom da posto do sada uvek vadim jednom godisnje i uvek bud3 ok, mada nesto ne vodim puno racuna o ishrani, jedem sve, najvise suhomesnate proisvode, pusac sam oko 17g. Skoro sam radila ultrazvuk srca ok je, i pritisak je 120 sa 80. Od terapije pijem concor cor od 2, 5-pola ujutru, i letrox za stitnu zlezdu po semi. A do marta ove god sam pila farin 6g posto sam imala trombozu vensih sinusa mozga posle porodjaja 2006g. Od marta ne pijem nista, kod hematologa kontrola za 2 god. Hvala unapred

    Odgovoreno: 08. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Analize glikoze i lipidnog statusa kao rutinske kontrolne analize, možete vaditi jedanput godišnje o trošku rfzo-a, na osnovu zakona o zdravstvenoj zaštiti stanovništva. Naravno, ukoliko se razbolite, analize krvi i urina se rade na osnovu mišljenja izabranog lekara. Obzirom da nemate tegobe trenutno, da ste mlada osoba i sve držite pod kontrolom, mišljenja sam da nemate potrebu raditi navedene analize više od jednom godišnje, za sada. Obavezna kontrola hematologa (i u okviru pregleda koji ćete obaviti kod hematologa će vam odrediti glikozu i lipide, između ostalog) !!!