Poštovani doktore, imam 24 godine i u poslednjih 5 godina mi se desava da mi noge poplave od stajanja. Pored ovoga imam problema sa urastanjem dlaka tako da vec 7 godina imam crvene tacke po nogama. U poslednjih godinu dana pocela sam da primecujem da mi se pojavljuju i bele tacke na nogama, takodje nakon stajanja. Ujutru kad ustanem vidim samo te crvene tacke tako da predpostavljam da mi je sve ostalo od stajanja. Nisam bila sigurna da li da stavim moje pitanje po kozne bolesti ili je ovo za vaskularnu oblast. Isla sam kod dermatologa i dali su mi klindamicin ali to nije umanjilo problem sa urastanjem cak deluje kao da se pogorsalo. Sve mi se vise cini da je u pitanju cirkulacija i stalno mazem sa erbavenom medjutim cim stanem na noge (posle minut, dva) one potpuno promene boju. Sta sve ovo moze da bude i kako mogu da resim ovaj problem? Unapred hvala na odgovoru, zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Javite se u gradski zaviod za kožne i venerične bolesti (džordža vašingtona) ako ste iz beograda, a ako niste, onda u odgovarajuću ustanovu za kožne i venerične bolesti. Obratite se dermatologu-angiologu (dakle, ne običnom dermatologu) . Pre toga, uradite analize krvi i urina preko nadležnog doma zdravlja ili o svom trošku, a ne bi bilo loše ni da vam se uzme bris sa opisanih promena na nogama. Kada sve te rezultate dobijete, javite se navedenom subspecijalisti.