Dobar dan. Imam par pitanja na koja su mi potrebni strucni odgovori. Clanu moje porodice ustanovljen je zilberov sindrom. On je 22-godisnji mladic koji se aktivno bavi sportom, te bih zelela da me bolje upoznate sa ovom bolescu. Zanima me koliko je to zaista opasno, kakve opasnosti prete, kako se leci i da li znacajno utice na tok zivota? Koju ishranu preporucujete, lekove i terapiju? Da li je ovo cesta bolest i sta je u sustini prouzrokuje? Nadam se skorom odgovoru. Unapred zahvalna, nina.

    Odgovoreno: 26. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Pogledajte sledeći link: http: //www. Simptomi. Rs/index. Php/bolesti/10-endokrinologija-bolesti-zlezda-sa-unutrasnjim-lucenjem/188-zutica-ikterus-nasledna-zuta-prebojenost-koze-uvecanje-jetre-hepatomegalija-slezine-splenomegalija-gilbert-gilbertov-zilber-zilberov-simptomi-medicina-zdravlje-lekar-trudnoca-bolesti-ishrana-dijeta-dijagnoza-uzrok-posledica-lecenje-terapija-beograd-srbija