Postovani, radio sam kompletnu krvnu sliku, biohemijske analize kao i analizu urina i svi rezultati su u granicama referentnih vrednosti, osim stavke mpv gde je rezultat 5. 7 fl (ref. Vred. 6. 0-11. 0 fl) , ali mi je doktorica rekla da na to ne treba da se obazirem. Da li je to zaista tako? Interesuje me jos samo da li bih trebao da se zabrinem jer mi je glukoza u serumu 5. 45 mmol/l. . . Da li bih vec trebao da preduzmem nesto povodom toga? Imam 25 godina. Takodje da napomenem, iako ce mozda zvucati banalno, pre analize u potpunosti sam se pridrzavao odgovarajuce pripreme, da bih pred samo vadjenje krvi (otprilike minut do vadjenja) , ne razmisljajuci stavio u usta orbit zvaku (iako dobro znam da je puna zasladjivaca) i kad sam shvatio sta sam uradio, prestao sam da je zvacem. Hvala!

    Odgovoreno: 12. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Nemate potrebe za panikom. Mpv vam je neznatno ispod donje granice, što može zavisiti i od starosti i kalibracije aparata. Normalne vrednosti šećera, grubo rečeno, su u rasponu od 3, 6 mmol/l do 6, 1 mmol/l. Ništa ne preduzimajte, ponašajte se kao i do sada. Za mesec dana ponovite analize krvi i urina, i verujem da će rezultati biti u najboljem redu.