Poštovani doktore, radio sam analize - ultrazvučna dijagnostika ali ne znam šta znače pa vas molim da mi objasnite o čemu se radi i šta treba raditi? Eho abdomena: jetra je sagledana interkostalnim skenovima zbog obilje gasova. U desnom lobusu jetre prisutna je cistična promena, promera 33mm. Prisutna početna dilatacija intrahepatičnih žučnih vodova za levi lobus. Ductus choledocus u proksimalnom delu širine do 11mm. Ž. Kesa ekstirpirana. Pankreas sagledas u delu tela, uredne eho strukture, debljine parenhima do 17mm, bey uy detektibilnih fokalnih lezija. Oba bubrega uredno položaja, oblika i veličine, bez evidentne makrokalkuloze i bez zastoja bilateralno. Slezina odgovarajuće veličine bez fokalnih lezija.

    Odgovoreno: 11. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Ceo uz nalaz vam se svodi da imate cistu u desnom režnju jetre, što se smatra usputnim nalazom i ukoliko nemate drugih tegoba, ne zahteva daljnja ispitivanja. Ako imate izvesne tegobe ili smetnje, savetujem pregled interniste-gastroenterohepatologa, uz ponovno davanje krvi i urina na analizu.