Da li postoji neka metoda pomoću koje mogu da saznam da li imam bakterije u organizmu, i kako se ona zove, da ne radim posebno bris grla, bris nosa, cervekalne i vag briseve, da li se to može saznati putem urinokulture samo?

    Odgovoreno: 07. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Možete vađenjem krvi (leukociti i leukocitarna formula) , ali ne možete da saznate kako se ona/e zove/u. Za to se krv zasejava na posebne podloge za bakterije na koje se sumnja. Ako su bakterije u urinu, onda se može saznati njihov broj i imena.