Poštovani, moju ćerku od 16 godina već desetak dana muči suv kašalj koji se periodično javlja u toku dana, dok uvečemkad legne da spava kašlje mnogo češće. Npr. 10-15 min miruje pa dobije napad kašlja od par minuta i tako u krug. Pregledana je o strane pedijatra i orl spec. Uradjena je krvna slika gde su svi parametri (crp, leukociti, leuk. Formula) odlični. Orl lekar je konstatovao da je u pitanju alegijski kašalj, s tim sto joj nos nema sekreta i ne peku je oci. Dobila je lek presing, fiziološki rastvor za nos i sirup protiv suvog kašlja. Medjutim, i pored navedene terapije njoj nije ni malo bolje, napominjem, naročito noću. Molim vas za savet. Napominjem da do sada nikad nije imala problema sa alergijom, niti spada u bolešljivu decu. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 23. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Najverovatnije i da jeste alergijski kašalj. Da bi se to definitivno potvrdilo, mora da ode na alergološke probe. Njih je najbolje uraditi u toku jeseni. Umesto pressing-a, kupite joj xyzal tablete. Takođe, pred spavanje zagrejte vodu u nekom loncu/šerpi, da može da vlaži sluzokožu organa za disnje. Pokrije glavu peškirom, i udiše paru. U tu vodu možete staviti i neki čaj, npr. Od kamilice.