Postovani, sta znace reaktivni limfni cvorovi u aksilama? Vel. Su 9 do 12mm, radjen mi je godisnji ultrazvuk dojki, nalaz je u redu, na dojkama nema promena, jedino me zbunjuje sto ima u aksilama nekoliko reak. Lim. Cvorova. Na ranijim pregledima i nije bilo. Doktorka je samo rekla kontrola opet za godinu dana. Inace imam 37 god, majka sam troje dece. Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.

Komentari na pitanje: #116323

    • Molim vas možete li mi odgovorit na pitanje. Na uzv dojke mi je potvrđeno da imam reaktivnu adenopatiju u aksilama osobito desno izrazito tamnijeg ruba. Kontrola mi je zakazana za 1 god. Jako sam zabrinuta. Imam 34 god. Da li trebam biti ili nije ništa opasno? Kad sam pitala lekara sta znači ta dijagnoza, nije mi ništa rekla.

    • Jel mi možete molim vas odg. na pitanje? Jako sam zabrinuta. Prije pet godina sam osjetila kvrgu ispod pazuha i tek sam sad otišla na ultrazvuk. Dojke su u redu, jedino u ljevoj pazušnoj jami ima reaktivni čvor i kvalicifikat unutar mišica. Doktor me poslao kod fizijatra. Da li mi možete reći šta to znači? Hvala