Rezultati analize krvi i urina (17. 5. 2013) problematicno holesterol - 6 trigliceridi - 0. 41 a godinama koristim u ishrani skoro iskljucivo povrce i voce, ponekad ribu ili piletinu. Masno ne volim i ne konzumiram. Ponekad koju kap maslinovog ulja. Posebno mi je zanimljiv nivo triglicerida. Urea- 7. 9 kreatinin - 109 urin - bo bolesti: srecana aritmija, diskus hernija vratnih prsljenova sa oba strane, povremeno povisen pritisak (ne vise i retko 160/100; inace normalan) lekovi: propafen, lotar, bromazepam, poslednjih 10-tak dana brufen zbog svakodnevnih glavobolja molim za misljenje. Hvala. Postovanje, sasa vazic

    Odgovoreno: 21. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Svi rezultati su vam u opsegu referentnih vrednosti, samo vam je holesterol blizu gornje granice. Jedini je problem to što vas boli glava i što stalno pijete brufen, jer razlog može biti promena krvnog pritiska. Kontrolišite redovno pritisak, a ako se glavobolje nastave javite se neurologu. Inače, i sam organizam sam stvara holesterol.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #116282

    • Zahvaljujem se ne odgovoru. Zar su i urin i kreatinin u granicama normale? Sto se tice veoma cestih glavobolja, pre par godina sam se obratila i neurologu specijalisti za glavobolje u kcs. Na moje iznenadjenje, konstatovala je da je to zbog depresije, a odbacila kao uzrok diskus hernije zbog kojih se godinama lecim. Krvni pritisak mi je inace godinama bio nizak, a sada je normalan (uglavnom; koristim lotar) . Lekar op se nije slozio sa dijagnozom pomenutog specijaliste a ona svoju dg i nije napisala u izvestaju. S postovanjem,