Molim vas za hitan odgovor. Da li osoba sa mikroadenomom na hipofizi sme da putuje na more i da se izlaze suncu? Taj mikroadenom je otkriven pre mesec dana. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 10. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Ne vidim razloga zašto ne bi moglo da se putuje. Preporučuje se izbegavanje sunca između 12h i 17h, a u ostalom vremenskom periodu, osoba bi trebala da bude pod nekim zaklonom (npr. Suncobran) . Ukoliko uzima terapiju, redovno da nastavi sa njom. Izbegavati stres što je više moguće.