Poštovani, Imam 18 godina i trenutno sam u fazi priprema za fakultet. U poslednjih nedelju dana imam problem u vidu blazih vrtoglavica (ponekad sa mucninom), svakodnevnih glavobolja koje se javljaju u isto vreme i blage nesvestice pri ustajanju (što mi se ranije nije dešavalo). Takodje imam i digestivnih problema u vidu blažih grceva u stomaku ponekad zatvora. Pre dve godine sam imala anemiju a poslednji nalaz krvi sam radila pre 6 meseci i bio je normalan. Da li je moguće da je ponovo u pitanju anemija ili mozda samo reakcija na promenu vremena ili stres. Da li je potrebno da idem kod lekara?

    Odgovoreno: 05. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Moguće je da je ponovo u pitanju anemija, uz to i snižen pritisak kada imate vrtoglavice. Korigujte ishranu, da bude laganija, jedite ono što Vašem organizmu odgovara, što više zelenog lisnatih povrća, crvenog voća, te uz to uzimajte dosta vode. Takođe uvedite dva puta dnevno unos sledeće kombinacije: vitamin C u prahu i soda bikarbona u omjeru 2:1 kasikica, razumutiti u čaši vode i popiti nakon obroka. Predlažem da ponovite nalaz KKS i Fe te shodno rezultatu uvedete suplemente željeza.

      Lijep pozdrav,