Postovani,imam problema sa hipertenzjom vec se lecim duze od 1o godna.Pijem enelapril htc 20 lpus 12,5 ujutru, enelapril od 2o uvece, binevol od 5 ujutru i vazotal uvece.Medjutim i pored tone lekova imam hiertenzivne krize, koje me ceto napadnu, kao i napadi panike i ls..Srce se uzlupa, preznajam se,nagon za samodor\anjem.Sta u tom slucajuda cinim.Napominjem da se lecim i od anksioznostidepresije gde pijme Eliceu od 1o jednom dnevno iksalol 0,5 tri puta.Dali da povercamlekove za smirenje, jer imam stresan posao i idem na posao kao n robiju.Zivim sam, u selu, daleko od lekara i strahovito sam uplasen kad me to snadje.Da li da ksalolu dodam i bromazempam, neko mi rece da to moze da se kombinuje ili ne.Unaprd zahvalan Ivan

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Poštovani,

      Obzirom na tegobe i lijekove koje koristite, svakako da biste trebali otici na kontrolu kod ljekara kako bi se korigivala terapija ako Vam ne odgovara. Da li ste sigurni da imate hipertenzivnu krizu ili prosto trenutno povećanje pritiska? Stresan posao, slana hrana takođe mogu uticati na povišenje pritiska.

      Možete kombinovati Ksalol i Bromazepam, ipak uz konsultaciju ljekara, nikako sami da odlučujete o tome.

      Lijep pozdrav,

Komentari na pitanje: #169152

    • Poštovana doktorko, hvala na savetu, zaista ste brzi i ekspeditivni što je za svaku pohvalu. Mislim da je u pitanju stresan posao, jer kad je sve u redu, lekovi za pritisak mi nisu potrebni. Emotivna sam ličnost, radim sa ljudima, a Vi znate šta to znači. Pozdrav