1. Buđenje iz sna bez vazduha i sa osećajem povraćanja

    Pitanje broj: #162448

    U poslednje vrijeme zaspim i trgnem se iz sna, kao da nemam zraka i kao da mi se povraća. Tada se osjećam ošamućeno. Ne pušim i ne pijem, imam dobar apetit, ali sam 4 mjeseca pod stresom. Bezvoljan sam, nasekiran jer nemam para i ne mogu postić ono sto zelim.

    Odgovoreno: 26. 06. 2019.
    • Na osnovu svega napisanog mišljenja sam da kod vas dolazi do preteranog opuštanja muskulature u predelu grla i jednjaka koje dovodi do pomenutih senzcija kao da Vam zapinje hrana u grlu i da nemate dovoljno vazduha. Najčešći uzrok tome je stres i psihički problemi kojima smo izloženi duži period. Samim tim, ukoliko uspete da regulišete uzroke stresa i time smanjite nivo stresa, siguran sam da će se tegobe smanjiti. U slučaju da tegobe potraju trebalo bi izvršiti detaljniji pregled i videti da ne postoji i neki organski uzrok.