1. Angulatio aci dex nonsign. et insuff. av dex

    Pitanje broj: #150534

    Poštovani,

    Šta znači dijagnoza: angulatio aci dex nonsign. et insuff. av dex. Ista mi je utvrdjena posle doplera krvnih sudova vrata. Imam uvećanje u predelu desne ključne kosti ka vratu i povremeno osećam gušenja. Dijabetičar sam i srčani bolesnik.

    Odgovoreno: 26. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Najprostiji prevod bi bio dijagnoza koju ste napisali znaci da "glavna" arterija u vratu ima neku vrstu "krivine" ali da ne utiče na bilo kakve tegobe niti prouzrokuje simptome. Takođe, mesto spajanja arterije i vene suženo. Nije moguće samo na osnovu dijagnoze koju ste napisali proceniti kakvog udela ima u Vašim navedenim tegobama.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150534

    • CTA posnetek kaze na desni strani vratu ACI v začetnem delu zožena zaradi mehkotkivnega plaka za približno 80%.kardiovaskular je na podlagi zdr. konzilija odredil poseg KAS ACI dex . Želel sem poseg v obliki endovaskularni poseg, to je odprava preko ožilja odpraviti maščobni zamašek. Želim vaša mnenje kaj je vrneje za pacienta.