1. Tumačenje radiološkog pregleda srca i pluća - šta znači hilobazalno

    Pitanje broj: #152103

    Poštovani,

    Molio bih Vas da mi protumačite rtg nalaz pluća i srca p-a: hilobazalno bostrano izražena plućna šara bez znakova konsolidacije pl. Parenhima hilusi pravilnog oblika. Aorta tamna. Cor b. O kf sinusi transparenti. Dijagnoze: z01.6

    Hvala unapred, srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 14. 05. 2017.

Komentari na pitanje: #152103

    • Molim Vas da mi objasnite šta znači J42? Snimila sam pluća i dobila ovaj nalaz.

    • Snimila sam pluća i srce, pišem Vam nalaz: Obostrano lako naglašen hilobazalni crtež bez znakova konsolidacije. Kostofrenični sinusi transparentni. Srčanosudovna senka proširena, aortne forme. Poštovani doktore, najlepše Vas molim za Vaše stručno mišljenje. Hvala lepo i pozdrav.

    • Pulmo:auskulattorno oslabljen disajni šum..Rtg pulmo Xero šta to znači?

    • Postovani,molio bih da mi rastumacite sta znaci obostran naglasen hilobronhijalni crtez bez radioloskih znakova konsolidacije u pl.parenhimu i srcanosudovna senka u fiz.granicama

    • Postovanje, zamolila bi vas ako mozete da mi protumacite nalaz. Srce: U fizioloskim granicama. Pluca: Obastranobazalno, parakardijalno i paraharno- pojacan je vaskularni crtez. Hvala

    • Sta znaci kad pise na nalazu: U plucima se ne vide sigurni znaci akutne konsolidacije i infiltracije,pojacan bronhovask.crtez.Cor b.o Ne vide se sigurni znaci sek.depozita

    • Parenhim desno smanjena prozirnost dijagnoza mekih cesti lab uredan

    • Poštovani, nalaz rtg srca... Diagnosis Information: 812: Sinus Tachycardia 731: Suspect Anterior Myocardial Infarction? (V2)

      ???? Hvala

    • Sta znaci nalaz rendgena: Rtg pulmo et cor-Naznachen bronhovaskularen crtez.Fibrusno-trakasta senka basalno desno.Sinusi slobodni.Srce Rtg uredno. Hvala

    • Pozitivna sam na koronu,ks je dobra crp je 7 ali me brinu pluca, nalaz je:Zasencanje parenhima parakardijalno bazalno desno i pojacana plucna vaskularna sara,korelacija sa klinikom.kf sinusi slobodni.Rotirana srcana senka.Molim za vase misljenje bas se brinem.

    • Postovani,da li mi mozete odgovoriti sta znači:Pacijent rotiran,zasenčanje levog donjeg plućnog polja u prvom redu posledica rotacije pacijenta. Hilusi uredni KF sinusi slobodni

    • Hahaha pa sad bi svi misljenje za svoju dijagnozu, e pa neee moze 🙂

    • Postovani, dali mi mozete objasniti sljedecu dijagnozu-Izrazite astojne peribronhiticne promjene bilateralno vo doljnjim djelovima bjelodrobnog parenheima.

    • Zanima me komentar za sledeci naod: rtg pulmo et cor apikalno pojacana ventilacija reaktiv hilusi n-kalcifikati desno. hilobazalno residui u regresii od sub virus pneumonija covid bez konfluencije srce rtg uredno..... Hvala vam puno

    • Nalaz radioloski,Obostrano naglasen intersticij.Ostalo je OK.Hvala.

    • Poštovanje, da li neko moze da mi kaze sta znači 'nesto naglaseniji hilobazani bronhovaskularni plucni crtez'?-hvala

    • Da li je ovaj snimak u redu? Ovo sa hemidijafragmom mi nije bas jasno. Pozdrav za Vas

    • Postovani, da li mozete da mi objasnite nalaz? Hilusne sijenke i plucna vaskularna sara su naglaseni. U vidjivom parenhimu pluca se rtg ne vide jasno formirane i svjeze infiltrativne promjene. Hvala unaprijed, srdacan pozdrav.

    • Pozdrav u prilogu vam dostavljam dokument, pa ako neko moze da mi objasni o cemu se radi. Hvala unpared

    • Pozdrav radio sam rendgen pluca, jer sam pozitivan na koronu, doktori mi nista nisu objasnili sto se tice rendgena i objasnjena sto su napisali. Nalaz i misljenje: Rtg pluca i srcavu pa polozaju Levo hilobazalno gruba sudovna sara u plucnom parenhimu, diskretni znaci konsolidacije (lab?) Hilusi vaskularni K/F sinusi transparentni Srcanosudovna senka u fizioloskim granicama. Pa ako moze neko da mi objasni. Hvala unapred.

    • Pozitiv u koronu nalaz rentgena rentgen nalaz u fizioloskim granicama

    • Dobar dan. Pozitivna sam na koronu i ovo su mi napisali. PA obostrano više desno parakardijalno jako naglašen bronhovaskularni crtež

    • Dobar dan! Danas sam bila na RTG PULMO ET COR: I Rezultat sam dobila dal uredu ??Plućna krila simetrične transparencije,bez znakova infiltracije. Plućni crtež uredan. Hemidijafragme oštro konturisane ,pravilno položene .Bazalni dinudi su slobodni. Srčano sudovna senka veličinom i oblikom u granicama normale .

    • rtg pluca. obostrano u donjim pl.poljima naglasena retikularna sara .bazalno smanjena transparentnost .neostra kontura desne hemidijafragme.desni hilus voluminozniji.KFS slobodni. molim vas vase misljenje unapred hvala

    • Postovani, da li mozete da mi protumacite nalaz RTG pluca i srca? Kostane strukture i meka tkiva toraksa bez patol.promena. U pl.parenhimu desno u GPP i SPP vidi se zona konsolidacije parenhima. Difuzno je zadebljao intersticijum a u ostalim delovima pl.polja obostrano smanjena transparencija po tipu mlecnog stakla. Hilusi normalne velicine. KFS desno ostar i transparentan, levo zasecen, adherentan. Obe hemidijafragme normalno polozene, ostrih kontura. SSS normalne velicine, naglasenog luka leve komore. Aorta elongirana. Hvala unapred.

    • Rtg pluca naglasena bronhijalna sara bez infiltracije u plucnom parenhiomu nalaz ureda

    • Postovani doktore radio sam RTG pluca u PA polozaju,stojecem atavu.Dijagnoza je sledeca: Transparencija oba plucna krila smanjenja na racun mekotkivnog zasencenja.Znaci pojacane intersticijalne šare.Hemodijafragme lučne,jasno konturisane,KF sinusi slobodni

      Da napomenem da sam u novembru bio pozitivan sa blazim siptomima.Pluca su tada bila dobra,kiseonik u krvi 96.Primio sam obe kineske doze fakcine SINOFARM.Trenutna klinicka dobra.Ne kasljem,normalno fukcionisem. molim Vas doktore za vas komentar dijagnoze RTG pluca. Posaljite na moj mejl.Hvala unapred

    • Molim vas.radio sam nalaz pluca Pise mi. Znaci konsolidacije na pl.parenhimu.obostrano

    • Molim vas da protumačite nalaz moje kćerke, koja ima Kovid. Rtg pulmo PA 35X35: Obostrano hilobazalno peribronhijalno mrljasta i trakasta zasjenjenja vsm inflam. etiologije, naznačen crtež intersticija, obostrano pojačan i djelomično deformisan bronhovaskul. pl.crtež. Hilusi nisu uvećani.FC sinusi su slobodnio. Srčana stijenka veličinom u fiziološkim granicama. Ima 31 godinu i pušač je. Unaprijed zahvalna

    • Dobar dan,, Zamolila bih Vas da da mi protumačite RTG nalaz pluća moga supruga koji je 1957. godište. Nalaz pluća: Srce u fiz. granicama. Desno parakardijalno pojačan je vaskularan crtež.

      Dijagnoza zbog koje je poslat na snimanje je: HZPERTENSIO, SINE DIAGNOSTICI HZPERTENSIONALI. Unaprijed zahvalna! Srdačan pozdrav!

    • Poštovani zamolio bih Vas da mi objasnite ovaj RtG nalaz. Mrljasto zasjenjenje parenhima hilobazalno

    • Zgog kovida uradjen tendgen pluca.Radiloski nalaz uredan.Naglasen intersticijum vise levo.Pojasnite mi molim vas sta znaci.Hvala unapred.

    • postovani molim vas da mi protumaticite sledeci nalaz, unapred zahvalna.

    • Hilusi vadkularno iztazeni Srce normotonicne konfiguracije Osit eleviran pomalo desno

    • Postovani, Da li mozete da mi protumacite rengen pluca RTG PULMO ET COR.PA.STOJECI rotirana u levo u plucnom parenhim ne vide se zone konsolidacije parenhima.Naglasen retikulrani crtez intersticijuma posebno u desnom plucnom parenhimu levo. Hilusi normalne velicine,vaskularni.KFS ostri,lako smanjenje transparencije. Obe hemidijafragme normqlno polozene,ostro konturisane. SSS normalne velicine.Dijagnoza B34.2 korona virus. Hvala unapred.

    • na sumac. sn. torakilnih organa(PA i LP) ne nalazi se znakiva jasno formiranog svježeg infiltrara ili akutnih zastojanih promjena. Diskretno gušći pl. crtež perihilarno desno. Apikalno desno fibrosklerotične promjene uz par nodusa vel. do 8 mm(usporedba s ranijim sn.) Kupole ošita primjereno položene i svedene. FC sinusi slobodni, bez znakova pleuralnog izljeva. Sjeba srca primjerene veličine i oblika. Hilusi vaskularno strukturirani.

      To je nalaz mog tate... pa bi htjela znati sto je sa njim.

      Hvala Vam

    • Da li možete da mi kažete...... šta znači vaskularni crtež na oba plućna krila

    • Poštovani,Preležala sam CORONU,prošle sedmice. Da li mi možete protumaciti RTG PLUĆA: Naglašena mreža plućnog intersticijuma obostrano difuzno,kao i hilovaskularni crtez,bez formiranih konsolidacija plucnog parenhima.Hvala lijepo

    • Sta znaci hilusne sjenke u plucna vaskularna sara uz mrljasti intersticijum?

    • Sta znaci hilusne sjenke u plucna vaskularna sara uz mrljasti intersticijum.

    • Postovani sta znaci nalaz: Obostrano naglasen vaskularni crtez sa manjim zasencenjem desno bazalno.

    • Levo u donjem plucno polju nehomogeno zasencenje moguca konsolidacija sa eleviranom hemidijafragmom Hilusi voluminozni vaskularno KF sinusi ostri i transparetni Desna hemidiafragma pravilno polozena i kontruisana Srcana senka primerne velicine pravilnih kontura. Inace sam Asmaticar u mladosti sam imo Visa puta upala pluca al u mladosti pa vas molim za vase misljenje dal je za brigu

    • Postovani Najlepše Vas molim da mi protumačite nalaz koji glasi: Plućna polja održane tranaparencije,bez znakova infiltracje parenhima, FC sinusi slobodni; levo bazalno šatorasta pleuralna athezija. Jedan doktor kaže da je nalaz uredu a drugi da nije. Šta Vi kažete na ovo i da li ima nekih oštećenja. Hvala najlepše, LP

    • Molim vas za pojasnjenje rtg snimka .Intersticijalni crtez izrazen u doljnjim delovima bez inflitracije paranhima.hvala

    • Vlada marinkovic 28. 07. 2020.

      Poštovanje. Zamolio bih vas za komentar rendgen snimka: Naglašen interstecilalni crtež bazalno, bez kolapsa i konsoidacije. Hemidijafragme lučne jasno konturisane. KF si nisu slobodni. Hvala najlepše

    • Molim Vas za pojasnjenje, citiram nalaz RTG-a, "Doiminalno trakaste senke u donjim pl poljima kao i redje punktiformne mrljaste odgovaraju lakom obliku pneumonitisa ops u regresiju?" Hvala unapred

    • Postovanje, zamolila bih vas da mi protumacite radioloski pregled kod devojcice starosti 7 god. Radjen je rtg pluca. Nalaz glasi: bilateralno perihilarno i desno hilobazalno naglasen vaskularni crtez pluca, sa voluminoznijim hinusima. Desno hilobazalno retki mrljasti deziteti. Kfr. Sinusi su slobodni. Dete je duzi. Hvala u napred.