1. Svrab u genitalnom području

    Pitanje broj: #151189

    Poštovani,

    U poslednje vreme imam svrab u genitalnom području. Prvo je krenulo sa svrabom u predelu prema anusu. Kasnije se proširilo i na prepone, a sada i na predelu stidnih dlaka iznad penisa, prema pupku. Uglavnom me naveče svrbi, a preko dana na dodir. Ako se dodirnem u tom području, ili počešem, sve će me više svrbeti. Par puta sam imao problema sa gljivičnim infekcijama, ali nije bilo ovako. Na internetu sam pročitao da bi moglo biti reč i o stidnim vašima. Napomenuo bih i da nisam imao seksualne odnose, pa ne znam koliko je ta opcija realna. Zanima me mišljenje lekara.

    Odgovoreno: 05. 03. 2017.
    • Poštovani,

      Najbolje bi bilo da odete kod dermatovenerologa da Vas pregleda i eventualno da Vam se odradi bris genitalnog predela i anusa pa da se vidi uzročnik. Dok ne odete na pregled vršite toaletu ano-genitalne regije neutralnim sapunima. A što se tiče stidnih vaši, sve je moguće, zato kažem najbolje bi bilo da Vas pregleda specijalista pa da se vidi šta dalje.