1. Problem zapušenosti nosa

    Pitanje broj: #150874

    Poštovani,

    Ovo mi se već drugi put dešava pa mi je malo zbunjujuće. Naime, osetila sam pre dva dana slivanje sekreta iz nosa i malo mi je crveno grlo, ali nos nije bio zapušen iako je to osnovna pojava svake moje prehlade (totalna začepljenost i gubitak čula mirisa i ukusa). Ja sam bila kod lekara i prepisan mi je Augmentin. Nakon prve tablete u 21 h, ja sam se u toku noći probudila sva zapušena sa totalno zabetoniranim nosem koji sam jedva malo uspela da istresem i totalno je gust žut sekret, pa me zanima kako se to tako pojavilo nakon primene leka kad pre toga nos nije bio zapušen. Ista stvar mi se dogodila i pre par meseci kad sam se razbolela, takodje nije bio začepljen odmah već nakoh primene prvog leka (tada Panklava) isto sam se probudila u sred noći i nisam mogla da dišem koliko se zapušio, pa mi nije jasno zašto se to desilo nakon primene leka, a ne pre?

    Hvala unapred na odgvoru.

    Odgovoreno: 09. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Lek, da bi ispoljio dejstvo, potrebno mu je vreme. Znači, kad popijete tabletu antibiotika, on ne počinje da deluje istog trenutka nego kad postigne terapeutsku koncentraciju. Pojedini lekovi imaju i produženo dejstvo tj. imate ga u Vašem organizmu i kad ispijete sve tablete. Ovo što Vi navodite je samo puka slučajnost.