1. dr Bogdan Pinterović alergo test

    Pitanje broj: #149523

    Poštovanje, već skoro dva meseca mi stalno suze oči, svrbe me. Kijam i nos mi curi. Da li je moguće a je u pitanju alergija, pošto nema polena u vazduhu. Imate li neki savet? Hvala.

    Odgovoreno: 15. 01. 2017.
    • Poštovani,
      Može biti alergija. Alergija se ne mora ispoljiti samo na polen, alergeni mogu biti i prašina, grinje, duvanski dim itd.
      Bilo bi pozeljno da se odradi kožni alergo test (patch test) da se vidi na šta ste alergični, a nakon toga da se razmatra koja bi terpaija bila najadekvatnija.