Postovani doktore, prije mjesec dana dobila sam strasne bolove otraga, otisli sam u bolnicu, ustanovili su mi da imam kamen u bubregu velicine 16mm. Ugradili su mi kateter, koji ide direktno u bubreg, uz pomoc lokalne anestezije. Posto je bubreg bio pod upalom nissu ga mogli vaditi. Sad sam kuci, s kateterom, upala je prosla i cekam njihov poziv. Dobila sam informaciju da ce mi ga razbiti nekim laserom, i da cu ga izmokriti. Zanima me na koji nacin to rade? Kazu da necu osjetiti bol, al ipak se bojim, posto me jako bolilo dok su stavili kateter. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 22. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Razbijanje kamena laserom zaista ne boli, već bol može da se javi naknadno pri izbacivanju delova kamena, ali pošto ćete biti na klinici, dobićete odgovarajuću terapiju i uputstva, pa ne bi trebalo da bude problema.