Molim vas, odgovorite mi, po nekim novim pravilima fonda, koliko kutija salazopirina, mogu da dobijem za mesec dana od svog lekara opste medicine, ako pijem 2x2, znaci jedna kutija je za 25dana. Imam adekvatnu dg. I preporuku od gastroenterologa. Moja doktorka mi daje jednu kutiju, a njena nacelnica je rekla da mogu da dobijem i dve. Lek uzimam manje od godinu dana. Hvala

    Odgovoreno: 22. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Vaša doktoka je u obavezi da vam propisuje lekove tako da ih uvek imate. To znači da treba lekaru da se javljate na 3 nedelje da biste imali redovno terapiju. Nije tačno da doktorka može da vam svakog meseca piše po 2 kutije, pošto biste za mesec dana dobili terapiju koja je dovoljna za 50 dana, a fond zdravstvenog osiguranja to ne dozvoljava.