Posle drugog porodjaja imam 73kg, visoka sam 173cm. Sada imam veliki stomak koji nemogu skinuti. Hranim se nepravilno sto pre nije bilo tako, jer sam jela vise povrca i mesa, a malo hleba. Tako je bilo i u trudnoci, a sada posle porodjaja jedem mnogo hleba, a sve ostalo manje. Trudim se, ali mi bas neide. Nezadovoljna sam sobom. Mislila sam da kupim sobni bicikl, ali znam da to nije dovoljno. Plasim se, jer imam i varikozitet vena desne noge, a po povratku sa bolovanja radicu u intenzivnoj nezi po 12h. Molim vas, posavetujte me sta i kako da radim da bi poboljsala svoje zdravlje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Prvo mora da donesete čvrstu odluku da želite da smanjite telesnu težinu i popravite svoje i fizičko i psihičko zdravlje. Treba da promenite način ishrane, čega ste vi i svesni. Ne držite rigorozne dijete koje brzo dovode do smanjenja težine, koja se još brže vraća. Potrebno je da uzimate 1-2 parčeta integralnog ili crnog hleba dnevno, 5 porcija svežeg voća i povrća dnevno, bareno ili pečeno nemasno meso i bar 2 puta nedeljno jedite ribu. Povećajte fizičku aktivnost (krećite se što više van kuće, vežbajte, ako imate uslova plivajte) i postepeno ćete gubiti kilograme koji se neće vraćati kao bumerang. Ako budete uporni izgledaćete lepše, bićete zdraviji i bolje raspoloženi i spremni za zaista naporan posao u intenzivnoj nezi.