Postovani, imam 32god. Unazad 12 dana imam jake glavobolje koje se smiruju uzimanjem odredjenih lijekova. Bila sam kod doktora i predpostavili su, po simptomima da je jaka upala sinusa i propisali mi antibiotike. Malo su mi ublazili bol al prestala sam ih piti a glava i dalje boli. Nemam temperaturu, ne povracam, ne curi mi nos, malo kisem i to je sve. Stvarno sam zabrinuta i ne razumjem sto bi moglo biti. Dali je moguce da je toliko jaka prehlada pa da zato glavobolja ne popusta? Inace nemam ceste glavobolje, ovo mi je sve nepoznato. Molim vas da mi sto prije odgovorite jer sam vec jako uplasena i vec sumnjam i na tumor i sve najgore. Unaprijed zahvalna!

    Odgovoreno: 23. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Postoji nekoliko desetina vrsta glavobolja, a uzroci su mnogobrojni. Niste napisali u kom delu glave se javljaju, u koje doba dana i da li se šire i gde. Treba da vas pregleda orl specijalista, da bi potvrdio ili negirao upalu sinusa. Glavoboljama se bave neurolozi, pa je najbolje da vas pregleda neurolog, ako se glavobolje produže. Takođe bih vam savetovala da uradite analizu krvi da bi se isključila glavobolja zbog anemije. Glavobolja mođe biti i zbog problema sa vidom.