Postovani. Imam 27god i vec nedelju dana osetim umor malo malaksalost a uz to osetim i ubrzano lupanje srca, pritisak mi je 107-77 i puls se krece od 102 do 125. ? Recitemi da li bih trebala da se obratim lekaru i da li ima mesta panici jel uopste nije lep osecaj u tom trenutku. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ne bi trebalo da vas hvata panika, ali trba da prokontrolišete vaše zdravlje. Prvo bih vam savetovala da uradite laboratorijske analize krvi. Zamor, malaksalost, lupanje srca, mogu biti simptomi anemije - malokrvnosti, koja se uspesno leči određenom dijetom i lekovima. Ako rezultati ne ukazuju na anemiju, može se ispitati funkcija štitne žlezde, i sve našta vaš lekar posumnja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #52971

    • Imam 19 godina i skoro 2 godine imam tahikardiju puls 100-120 bila sam hiljadu puta na ljekarske pretrage i nisu mi nasli nisto osim nervozu sto znaci da mije sve to na bazu psihe tako da zelim ti srecu i ne vjerujem da cu ti nesto naci jer imas iste simptome kao i ja. Pozdrav