Imam 20 godina, pre osam dana sam se vratio iz vojske i bilo mi je dobro. Vojni rok sam sluzio samo 9 dana jer je za mene bilo veoma tesko i fizicki i psihicki. Nakon par dana uvece srce mi je pocelo da lupa te sam otiso na hitnu. Tamo sam dobio bensedin i prespamol za smirenje. Pritisak mi je bio 160 sa 100, a otkucaji srca 100 u minuti. Kada je proslo par dana otiso sam na vadjenje krvi i neke vrednosti su mi povisene sto se tice jetre, kreatinin, alt, gra. . . Doktor mi je dao brazomepam 1. 5 mg za smirenje. Nemam apetita, a treba da obavim pretragu na hepatitis b i c. Moje pitanje je dal mi je to sve na nervnoj bazi kao posledica zakasnelog soka iz vojske ili je problem u jetri. Voleo bih da cujem vas savet i sta da radim posto se ne osecam najbolje. Posle sam ponovo merio pritisak i bolji je 130 sa 80, a otkucaji srca su 75 u minuti. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Očigledno da je u pitanju i psihološka komponenta, što ukazuju i sadašnje vrednosti pritiska i pulsa. Niste mi jasno napisali vrednosti analiza vezanih za jetru, ali nakon urađenih ispitivanja vezanih za hepatitis b i c biće sve jasnije. Pretrage obavezno uradite, a do tada se više odmarajte i nikako ne konzumirajte alkoholna pića. Svakako slušajte savete lekara, ako imate hepatitis da ne bi ostale neke posledice.