Molim vas objasnite mi kako to ldl i hdl holesterol u svom zbiru ne daju ukupan holesterol ako su to delovi ukupnog holesterola. To nije logicno, ali ako je tako sta je onda treci deo u tom zbiru, posto je zbir uvek manji od rezultata za ukupan holesterol? Molila bih vas da mi to objasnite poste sve vise sumnjam u klasicnu medicinu a ovo mi se cini matematicki nepojmljivo

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Da bi se dobile vrednosti ldl i hdl holesterola, nije portebno od ukupnog holesterola oduzeti jednu frakciju da bi se dobila druga. Postoji poseban obrazac za određivanje ovih vrednosti, a u njemu učestvuju i vrednosti triglicerida, tako da nema razloga da budete zbunjeni.