Prilikom fizickog vezbanja osecam bolove u misicima. Oni posle prestanka fizicke aktivnosti ostaju 4-7 dana praceni malaksaloscu i blagom vrtoglavicom. Taj problem mi se pojavio pre 10 godina, i ja ga vezujem za epstajn-bar i koksaki virus, koje sam tada u kratkom vremenskom periodu prelezao. Obavio vise pregleda na kojima nista lose nije nadjeno, osim vrednosti cpk koje su bile dvostruko vece od dozvoljenih. Izmedju ostalih kompletan kardioloski pregled i pregled neurologa.

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ako ne vežbate redovno normalno je da vam se prvih dana javljaju bolovi u mišićima i malaksalost. Redovnim, svakodnevnim vežbanjem i povećanjem kondicije ti simptomi će se postepemo smanjivati i nestati. Povećane vrednosti cpk mogu ukazati da se u mišićima odvija proces zbog zamora mišića.