Postovani, dok nisam rodila bila sam vrlo aktivna osoba, u svemu. Sad to nije slucaj, radim sto moram, nemam energije kao ranije, gojim se, za tri godine 15kg. Brzo se zamaram, imam stalne glavobolje i neki "pritisak" u glavi, zuji mi u usima. Slabo spavam nocu, ali nisam pospana u toku dana. Sa detetom sam opustena i vesela, ali cim legne ja klonem, mada je ona i mirna, nije zahtevna. Uradila sam analize krvi, dobri su, osim secera koji je na granici. Napominjem da sam imala secer u trudnoci, ali nisam pila lekove. Pijem dosta vode oko 2l i vise, ali mineralne, obicna mi se gadi. Brine me taj pritisak u glavi i gojenje, pa molim za pomoc. Unapred zahvalna na odgovoru, sladjana

    Odgovoreno: 26. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Povišene vrednosti šećera u krvi, kao i zamaranje, su posledica povećanja telesne težine, a to je prouzrokovano vašom neaktivnošću. Ne znam zbog čega ste se tako pasivizirali i zdravstveno zapustili. Vaše dete treba da vam bude podsticaj da budete vesela, lepa, zadovoljna i zdrava mama. Savetovala bih vam da promenite dosadašnji stil života, da više vremena provodite van kuće, izvodite dete u šetnju, družite se i posvetite više pažnje svom zdravlju i izgledu. Kada postanete zadovoljniji i vaše tegobe će najverovatnije nestati. Ako ne uspete u tome, savetovala bih vam da potražite pomoć stručnjaka koji će vam pomoći da prevaziđete stanje u kome se nalazite.